Дерево як будівельний матеріал


      Дерево – один із найстійкіших та найтепліших матеріалів, які використовуються у будівництві. Дерево як будівельний матеріал з’явилося багато тисячоліть тому, коли людина почала будувати перші житла і поселення. Вже тоді людство оцінило всі переваги деревини, її багатофункціональність.

      Країнами, в яких найчастіше використовується дерево, як будівельний матеріал, це Японія, Норвегія, Фінляндія, Росія, Україна, Білорусь, Чехія, Польща, Канада, США. Прикладами того, що в цих країнах дерево використовується з давніх часів існує багато. Наприклад, монастир Хорю або Хорюдзі в Японії заснований ще у 607 році.  Центральний архітектурний ансамбль монастиря є найдавнішою дерев'яною спорудою світу.
 
     З давніх-давен дерево слугувало основним матеріалом для зведення і житла, і культових споруд. Із покоління в покоління відшліфовувалися навички давніх майстрів. Їхнім генієм створювалися шедеври архітектури.

     На даний час дерево залишається одним із найпопулярніших матеріалів будівництва та архітектури. Властивості дерева надзвичайні, крім того, що це природній, гіпоалергенний  та екологічний матеріал, воно вселяє людям в душі відчуття комфорту та затишку.

  Сучасні технології будівництва сильно просунулися вперед, але дерево залишається незмінно популярним матеріалом. Однією із таких технологій є каркасно-дерев’яна, основою якої є саме дерево. Популярною вона є у Канаді, США, Фінляндії, Норвегії тощо. Люди часто обирають дану технологію через теплозберігаючі властивості дерева,  швидкість будівництва, екологічність та економічну доступність.                  Українським варіантом каркасного домобудівництва є готові дерев’яні будинки торгової марки 
    Використання дерева як основного будівельного матеріалу – це практичне та мудре рішення, адже  деревина характеризується лише позитивними властивостями: вона має відносно високу міцність, невелику щільність, малу теплопровідність, легко піддається механічному опрацюванню.
  

'