1. Безпека: мінеральна (базальтова) вата не горить, пенополістирол плавиться з виділенням смертельно-небезпечних газів. Крім цього пенополістирол без антипіренів має коефіцієнт утворення диму – 1048кв.м. на кілограм, пінопласт з ефектом самозатухання – 1219кв.м.на кілограм, а дерево лише 23кв.м. на кілограм.

2. Погана звукоізоляція порівняно з базальтовою ватою.

3. Термін придатності базальтової вати більше 100 років, термін придатності пенополістирола невідомий.

4. На жаль, на повітрі пенополістирол окислюється, і навіть горіння ніякого не потрібно – досить тридцятиградусної спеки на вулиці. В процесі окислення виділяється маса дуже шкідливих речовин, зокрема бензол з етилбензолом, толуол, ядовитий формальдегід, метиловий спирт та ацетофенон. Щойно укладений пенопласт ще й стирол виділяє, тому що повна полімеризація матеріалу неможлива в стадії виробництва.

5. Вартість домокомплекта із сіп-панелей на перший погляд дешевша, ніж готовий каркасно-дерев’яний будинок, але після заведення комунікацій води, електрики, каналізації, здійснення ремонтних робіт, зовнішнього оздоблення фасаду тощо, вартість будинку стає суттєво більшою, ніж коштує готовий каркасно-дерев’яний будинок з ремонтом,
сантехнікою, комунікаціями.

'